Kočičí-azyl
icone-phone icone-email icone-position icone-fb
kocky-adopce

O našem azylu

Azyl Jiřina Skoumalová z.s. byl založen v roce 2017, ale v péči o bezprizorní kočky začal už dříve, kdy se Jiřinka přistěhovala do obce Ústup.

Hlavním cílem Azylu je péče o opuštěné, zraněné a nemocné kočky, kastrace koček, veterinární ošetření, odčervení, očkování a hledání nových domovů. Dostávají se k nám také kočky po zemřelých majitelích, z různých rodinných důvodů, nechtěná koťata odhozená většinou na opuštěných mistech.

síť na balkon

Jsme nezisková organizace, kde převážná část peněz na provoz je získána od drobných dárců a pořádáním aukcí na fb dobrovolníky, podporuje nás také brněnský spolek Kryšpín. Náklady na provoz jsou vysoké.. V Azylu je v současné době přes 100 kočiček, ročně přijmeme a vykastrujeme stejný počet.

Bohužel většina obcí stále problém opuštěných koček neřeší, dokonce někde zakazují krmení koček, což ale není řešením. Pokud existují krmná místa a o venkovní kočky se někdo stará, mohou se dát kastrovat a tím se redukuje nárust populace. Kočka mívá kolem pěti koťat 2x za rok. Dlouhodobým řešením je pouze kastrace, kdy se občané mohou obrátit na kastrační programy, v současné době KasPro a Feliti kastruje. Na jejich webových stránkách zjistíte více informací.

Také existuje web obce kastrují, kde najdete seznam útulků, veterinářů a více informací. Komu problematika opuštěných koček není lhostejná, ať se obrátí na starosty obcí, na veterinární ordinace, zda mohou kastrace propagovat, pomoci starším lidem v okolí se zajištěním kastrace. Nepodporujte prosím domácí množení koťat, útulky jsou již teď nad své limity a každé další kotě zabere místo kočce z útulku, který potom nemůže pomoci dalším kočkám, které čekají na ulici.

kočičí azyl
kočičí azyl
kočičí azyl

© 2023 - Azyl Jiřina Skoumalová z.s.